Vítězství v běžecké desítce

08.05.2012 20:02

Dnešní sváteční den nebyl pro rohatecké hasiče na běžeckém závodě Rohatecká desítka jen ogranizační, ale i vítězný. Několik hasičských dítek startovalo v několika žákovských kategoriích, zástupce jsme měli i v závodu in-linů. Před hlavním závodem však letos poprvé měla startovat také soutěž štafet. Na start se však postavili pouze zástupci mužské a ženské soupisky hasičského družstva a jedna smíšená rodinná štafeta. Díky tomu si tak pořadatelé odmesli první dnešní zlato. Pomyslné želízko v ohni však měli hasiči až v hlavním závodě, samotného ředitele dnešního závodu a maratonce v jedné osobě, Luďka Durďáka. Hned po startu se postavil do čela závodu s dalšími třemi běžci. Ti pak postupně kolo od kola rohateckého asfaltu stráceli vteřinky a do cíle mohl Luděk doběhnout pro první příčku s drobným náskokem. Své první vítězství na domácí půdě si oslavil jak jinak než po svém, oslavným popřikem. Gratulujeme.