Ohněm poškozený les hlídají hasiči

15.05.2003 09:00

Olomoucký den

Strážnice * Hasiči stále musejí střežit dva kilometry čtvereční lesa u Strážnice na Hodonínsku, v němž v sobotu zuřil rozsáhlý požár. Po dvou dnech se již na spáleništi neobjevují plameny, ale některá místa ještě doutnají. „Je pravděpodobné, že na les budeme muset dohlížet i v nadcházejících dnech, aby oheň znovu nevzplál,“ řekl včera mluvčí hasičů Jaroslav Haid. Les hlídá jednotka hasičů Českých drah. Odborníci již vyčíslili způsobenou škodu. Odhaduje se na 1,34 milionu korun. Největší škody vznikly na mladých školkách, tedy mladém lese, který téměř zcela lehl popelem. „Tečku za šetřením příčiny neštěstí jsme zatím neudělali. Nadále předpokládáme, že požár vznikl na několika místech poté, co od zablokovaného či jinak poškozeného kola vlaku jedoucího mezi Moravským Pískem a Břeclaví odlétaly jiskry,“ uvedl mluvčí. Netroufl si odhadnout, kdy vyšetřovatelé hasičů spolu s policisty pátrání po příčině rozsáhlého požáru lesa ukončí.