Čekali, kdy je voda vystěhuje

30.03.2006 09:00

MF Dnes

Prakticky každý, kdo bydlí poblíž řeky, musel včera s obavami sledovat stoupající hladinu. Velké drama včera ovšem zažívali lidé po celé jižní Moravě. V mnoha obcích hasiči a dobrovolníci celý den odčerpávali vodu a stavěli hráze z tisíců pytlů s pískem. Evakuaci včera hasiči a členové povodňové komise chystali i v Uherčicích na Břeclavsku, kde kvůli řece Jihlavě bylo na opuštění domů a přesun do náhradní ubytovny připraveno asi šedesát obyvatel. Desítky domů zaplavila například i řeka Morava v Rohatci na Hodonínsku. "Hasiči z oblasti evakuovali dva starší obyvatele, vynášeli nábytek a další majetek. Jeho odvoz organizují místní podnikatelé," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.