Bezdomovec si zapálil ohýnek, vymklo se mu to

05.09.2010 11:48

Deník.cz

Hořelo v prázdné budově, do které se stahují lidé bez domova. Tentokrát byla některému z nich zřejmě zima.

V neděli 5. září v půl šesté ráno musela kvůli podezřelému kouři v Bratislavské ulici vyjet jednotka profesionálních hasičů. „Průzkumem zjistila, že si tam bezdomovec rozdělal ohýnek,“ je uvedeno na webových stránkách hasičů. Ti k uhašení plamenů použili vysokotlaký proud. Ten, kdo oheň založil, zřejmě na místě pálil odpadky.

Není to však poprvé, co v areálu bývalých vinařských závodů hořelo. Přestože je budova pod častějším dohledem policie, hasiči sem vyjížděli už několikrát. Největší požár tu likvidovali loni na konci srpna, kdy oheň založil někdo úmyslně a vyžádal si škodu odhadem kolem půl milionu korun. Necelou desítku ohnisek přijeli likvidovat hasiči nejen z Hodonína, ale také z Rohatce, Dolních Bojanovic a Dubňan.