Ve vyprahlých rohateckých ulicích útočili hasiči

01.08.2006 09:00

NAŠE Slovácko

Rohatec – Proudy vody zchlazovaly v sobotu odpoledne rozpálené ulice Rohatce. Sedmým závodem sezony zde pokračovala hasičská Grand Prix okresu Hodonín v požárním sportu. Vacenovické družstvo pokořilo traťový rekord, v ženské kategorii zvítězily vyslankyně z Valašska. Pátého ročníku soutěže O putovní pohár starosty obce se zúčastnilo sedmnáct mužských a čtyři ženská družstva včetně hlavních favoritů z Vlkoše a Vacenovice. „Letos k nám zavítali i soutěžící až z dalekého Prlova na Vsetínsku a prezentovali se velmi sympatickým dojmem,“ prozradil velitel soutěže a zároveň člen domácího hasičského sboru Tomáš Letocha.

V mužské kategorii splnili roli favorita vítězové tří z posledních čtyř ročníků, hasiči z Vacenovice a v novém traťovém rekordu 17,45 sec si bezkonkurenčně zajistili první příčku. Na druhém místě skončili vyslanci Petrova, když až druhým pokusem odsunuli na bronzovou pozici loňského obhájce prvenství z Vlkoše. V kategorii žen si vítězství časem 22,60 sec vybojovaly prlovská děvčata, která si tak trofej pro nejlepší družstvo odvezla na Valašsko. Stříbro si až v druhém kole zajistilo družstvo z Hrubé Vrbky a třetí příčku obsadily holky z Čeložnice. S úrovní soutěže byli pořadatelé nadmíru spokojení. „Škoda jen, že nepřišlo víc diváků. Ale i tak byla atmosféra dobrá,“ pochvaloval si Letocha.