Rohatečtí hasiči vynikají aktivitou

28.01.2014 18:33

5 plus 2

Hasiči z Rohatce na Hodonínsku se věnují široké škále činností. Hasí, soutěží, organizují a pomáhají. Ve svém středu mají i ženskou krásu. Lenka Hovězáková reprezentovala sbor v soutěži Miss Hasička, postoupila až do finále. Jen těžko byste asi hledali na jižní Moravě hasičský sbor, který vykonává víc aktivit než dobrovolníci z Rohatce. Jejich členy najdete nejen u požárů a v soutěžích Grand Prix okresu Hodonín, ale i v bojích o Nejtvrdšího hasiče, při práci s dětmi, při organizování sportovních a kulturních akcí a dokonce i organizování charitativní pomoci. Když před třemi lety zasáhly Čechy povodně, iniciovali rohatečtí pro sbor dobrovolníků v Dětřichově sbírku. "Poslali jsme jim tam nové vybavení, tedy hadice, kalové čerpadlo, trička a holínky," zavzpomínal starosta sboru Alexander Krejčí.

Sbor má nyní 97 členů a působí v něm zásahová jednotka s 22 hasiči. "Jednou z nich je i žena," pochlubil se Krejčí. Jiná členka sboru, Lenka Hovězáková, postoupila předloni do finále soutěže Miss hasička. "Máme proto radost, že se nám opět vytváří soutěžní družstvo žen, které zasáhne do Grand Prix," těší starostu sboru.