Rohatečtí hasiči pomohli zachránit poraněnou labuť

04.10.2005 09:00

Rovnost

Tři dobrovolní hasiči z Rohatce se podíleli na záchraně zraněné labutě, kterou našli v tamní ulici Květná. K ošetření ji zavezli do stanice pro handicapované živočichy, která působí už několik let při hodonínské zoologické zahradě. „Veterinář zjistil, že má zraněnou nohu. Ptáka ošetřil a dal do karantény,“ řekl zoolog Jaroslav Hyjánek. Ve stanici nyní počkají, jak se bude stav raněné vyvíjet. „Pokud zůstane jen při zjištěné zlomenině, dáme časem labuť na rehabilitační vodní nádrže, kde ji necháme rozplavat. Pak ji pustíme do přírody,“ uvedl Hyjánek. Stanice od začátku roku ošetřila celkem 35 raněných živočichů. Po období dravců se v ní v těchto dnech začínají objevovat ježci a právě labutě. Rohatecká byla první z nich.