Rohateckou desítku vyhrál překvapivě kyjovský Matyáš

15.05.2007 09:00

NAŠE Slovácko

Rohatec – Společný vytrvalecký seriál s mezinárodní příchutí Grand Prix 2007 uzavřel o úterním státním svátku svoji soutěžní čtvrtinu. Běžci z hodonínského a skalického regionu absolvovali Rohateckou desítku, kterou konečně provázely blahodárné dešťové kapky.

Bylo to poměrně symbolické, neboť hlavními pořadateli soutěže na asfaltovém okruhu v okolí kulturního domu byli členové Sboru dobrovolných hasičů z Rohatce, a ti jsou na vodu v jakémkoliv množství zvyklí. Traťový rekord, který už delší čas drží Pavel Klimeš znovu odolal, přesto na jeho pokoření měli zájem dva běžci, a to kyjovský Radim Matyáš se skalickým Miroslavem Hlupákem, kteří se utrhli hned po startu a jejich nástup nezachytil ani hlavní favorit  Ivo Vyžrálek z Moravského Krumlova. Nakonec vyhrál Matyáš výkonem 32:30 min., mezi ženami uspěla hodonínská Ammerová. V kategorii dorostenců si nejlépe vedl Štefan Gažo z Holíče, který porazil kyjovského Pavla Řiháka, mezi dorostenkami suverénně zvítězila Žaneta Kempná z Hodonína.