Problém hasičky se pohnul z místa

24.02.2009 09:00

NAŠE Slovácko

Rohatec – Bouřlivá atmosféra a téměř dvouhodinová diskuze se v minulém týdnu rozpoutala při zasedání rohateckého zastupitelstva, když přišel na program bod věnovaný osudu místní hasičské zbrojnice. Šlo o varianty opravit nebo postavit novou. „Schválili jsme návrh, který počítá s opravou stávající hasičské zbrojnice a zároveň místního kulturního domu. Obě stavby bude zaštiťovat jeden projekt,“ oznámil starosta Miroslav Králík. Ještě než by se mělo s rekonstrukcí vůbec začít, chtějí zastupitelé nechat vyhotovit studii proveditelnosti a prověřit, jestli je vůbec možné na takový projekt získat státní dotaci z odpovídajícího titulu. Odhadované náklady se totiž pohybují okolo třiceti milionů korun. „Je to sice posun v nekonečném jednání, ale úplně spokojený být nemohu. Rekonstrukce stávající zbrojnice totiž přinese spoustu komplikací. Například po dobu oprav nebude mít kde sídlit zásahová jednotka. Navíc, opravou není možné změnit ani nevyhovující dispoziční řešení stávajícího objektu,“ dívá se na celou věc skepticky velitel zásahové jednotky Tomáš Letocha.