Další požár trávy zaměstnal hasiče

09.03.2014 09:27

Druhý stupeň požárního poplachu muselo v sobotu vyhlásit krajské operační středisko hasičů kvůli požáru trávy podél železniční trati v úseku mezi Rohatcem a Moravským Pískem. Členové profesionálních i dobrovolných sborů vyrazili na místo po čtvrté hodině odpoledne. „Začali postupně likvidovat několik ohnisek požáru, zřídili si stanoviště pro čerpání vody. Asi za hodinu a půl se jim podařilo vše uhasit," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška a dodal, že vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na pět tisíc korun.

Událost zaměstnala hned devět hasičských jednotek. „Zasahovali profesionálové ze stanic Hodonín, Veselí nad Moravou a drážní kolegové. Do akce se zapojili také dobrovolníci z Bzence, Strážnice, Petrova, Ratíškovic, Rohatce a Moravského Písku," vyjmenoval mluvčí. Hodonínsko se letos drží na čele žebříčku požárů travních porostů na jižní Moravě. Sobotní případ byl už čtrnáctým v pořadí. Asi nejvíce práce měli hasiči v regionu v úterý 25. února. Tehdy zasahovali u pěti událostí.