Mladí hasiči z Rohatce

29.01.2008 00:29

NAŠE Slovácko

Dobrovolní hasiči z Rohatce chystají na letošek oslavy 120. výročí založení. Světlo světa by při této příležitosti měl spatřit slavnostní prapor a také almanach mapující historii sboru. Současná generace vzkřísila tradici hasičstva v obci roku 1999. Po letech nečinnosti, kdy se ze zbrojnice stalo skladiště, oprášila techniku a vrhla se do práce. Uplynulo desetiletí a hasiči se v Rohatci pevně vryli do povědomí lidí. Každoročně pořádají ples, dětský Mikulášský karneval, besedy pro školy, den otevřených dveří nebo soutěže v požárním sportu dětí a dospělých. Zásahová jednotka vyjíždí průměrně k deseti událostem ročně. Chloubou sboru je koňská stříkačka Knaust z roku 1879. O dobré jméno se svými výkony starají také mladí hasiči  pod vedením Ivany Podlahové, Magdy Sládkové a Tomáše Letochy (snímek z táborového soustředění v Buchlovicích-Smraďavce). V rámci okresu patří k nejlepším. Náš region už několikrát reprezentovali i v krajských soutěžích.