Jihomoravský hejtman ocenil dobrovolné hasiče

23.09.2010 09:00

Novinky.cz

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve čtvrtek 23. září ocenil dobrovolné hasiče z okresu Hodonín za pomoc při povodních v květnu a červnu letošního roku. Slavnostní akt se uskutečnil v 18 hodin v sále kulturního domu v jihomoravské obci Rohatec. Obec Rohatec byla pro tuto akci vybrána, protože byla povodní nejvíce postiženou obcí z okresu Hodonín. Po zahájení a přivítání hostů, kterého se ujal místní starosta Miroslav Králík, byl k řečnickému pultu pozván hejtman Michal Hašek. Ten poděkoval přítomným dobrovolným hasičům za jejich obětavé úsilí při záchranných pracích a likvidaci následků povodní na území Jihomoravského kraje v květnu a červnu letošního roku. Po slavnostním proslovu hejtman ocenil vybrané hasiče Bronzovou medailí Jihomoravského kraje. Akce se zúčastnili a oceněným pogratulovali senátorka Alena Venhodová, poslanec Zdeněk Škromach, ředitel HZS JMK Jiří Pelikán a starosta okresního sdružení hasičů Miroslav Kuchař.