Irena Pospíšilová a Lukáš Kučera obhájili loňské prvenství

09.05.2016 22:28

bkhod.cz

Irena Pospíšilová a Lukáš Kučera obhájili loňské prvenství na 23.ročníku Rohatecké desítky. Co víc si pořadatel závodu může přát ? Bylo perfektní počasí, rekordní účast a parádní atmosféra.
Ve všech kategoriích rozhodčí zaznamenali 439 startujících. Přítomní diváci mohli sledovat parádní souboje nejen v dětských běžeckých kategoriích, ale i závod na in-line bruslích. Do varu je dostal i soboj štafet na 4x300 m.
Po půl dvanácté pak startoval hlavní závod na 5 a 10 km. 174 startujících vyběhlo za stále teplejšího počasí na okruhy obcí. 10 km bylo šest okruhů pro muže, 3 okruhy na 5 km zase odběhly ženy veteráni nad 70 let.
V ženách byla nejrychlejší Irena Pospíšilová - 18:24, druhá doběhla vítězska kateg. Ž 35 Erika Farkašová - 19:20 a jako třetí žena v cíli doběhla Blažena Kocúriková - 19:41.
V mužích to bylo vyrovnanější. Vítězný Lukáš Kučera - 30:52 byl o pouhých 6 s rychlejší než Jiří Petr - 30:58. Třetí místo vybojoval mladičký běžec David Kákona - 31:45.
Nejstarší účastník 79 letý Květoslav Hána to podle vlastních slov jenom tak vyklusal - 5 km  za 28:46