Déšť a kroupy ničily jih Moravy

09.05.2004 09:00

iDnes

Kroupy a přívalový déšť ve středu odpoledne opět řádily na jihu Moravy. Nejvíce postihly obyvatele Kulířova a Lipovce na Blanensku. Silný vítr a velká voda opět postihly také obyvatele části Boskovic, kteří byli vyplaveni už minulé v úterý. Ušetřeno nezůstalo ani Vyškovsko a Hodonínsko. „V Boskovicích tři jednotky hasičů zasahovaly u vyvrácených stromů a čerpaly vodu ze tří sklepů. V Kulířově byly tři zatopené domky a bahno se navíc prohnalo dědinou a ucpalo kanalizaci a česla požárních nádrží,“ přiblížil tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Bouřka se přehnala také Hodonínskem. Ledové kroupy, které se například v Hodoníně spustily z oblohy, měřily v průměru až pět centimetrů. Hasiči museli odstraňovat několik spadlých stromů ze silnic i železničních tratí v Hodoníně a mezi Bzencem a Bzencem Přívozem. Hasičské vozy také odčerpávaly dva zaplavené sklepy rodinných domů v Rohatci a zatopenou rampu soukromé firmy v Kyjově. Škody, které bouřky na jihu Moravy napáchaly, si večer nikdo netroufal odhadnout.